Унутрашња организација

______________

Управа Архива Србије

Директор

Др Мирослав Перишић

Помоћници директора

Јелица Рељић, помоћник директора – за основну делатност, архивски саветник

Златибор Марковић, помоћник директора – за опште послове, архивски саветник

Секретар

Јелица Видовић

 

Технички секретар

Гордана Вујисић, архивски помоћник I врсте

 

Одељење архивске грађе старог периода

 

Руководилац Одељења архивске грађе старог периода

Александар Марковић,  виши архивист

 

Служба – Депо I

Мирољуб Јовановић, руководилац Депоа I, виши архивист

Димитрије Митровић, архивски помоћник

Горан Судимац, архивски помоћник  

 

Сређивање и обрада

Љиљана Благојевић, архивски саветник

Богданка Ромчевић, архивски саветник

Снежана Ратић, виши архивист

Ениса Аломеровић Хубанић, архивист

Оливера Антонић, архивист

Ђурђија Аџић, архивист

Тамара Говедарица, архивист

Душан Гутеша, архивист

Ана Кос Вујовић, архивист

Нада Љушић, виши архивски помоћник I врсте

Гордана Антић, архивски помоћник I врсте

Биљана Илијашевић, архивски помоћник I врсте

Ружица Суботић, архивски помоћник I врсте

 

Одељење архивске грађе новог периода

 

Руководилац Одељења архивске грађе новог периода

Славица Соломун, архивски саветник

 

Служба за заштиту грађе ван Архива

Др Татјана Кикић, руководилац Службе за заштиту грађе ван Архива, архивски саветник

Александар Рафаиловић, архивист

Вукадин Шљукић, архивист

Јасмина Перковић, архивски помоћник

 

Служба – Депо II и читаоница

Петар Росић, руководилац  Депоа II, виши архивист

Горан Дончић, архивски помоћник I врсте

Светлана Лекић, архивски помоћник I врсте у читаоници

Мануела Стефановић, архивски помоћник I врсте

 

Сређивање и обрада

Драгица Јанковић-Моугкракис, архивски саветник

Мр Мирјана Богосављевић, виши архивист 

Александра Матић, виши архивист

Милена Мићић Главоњић, архивист    

Раде Булат, виши архивски помоћник I врсте

Весна Јовановић, архивски помоћник I врсте 

Снежана Марјановић, архивски помоћник I врсте

Јасмина Милошевић, архивски помоћник I врсте

Весна Обођан, архивски помоћник I врсте 

Јасмина Савковић, архивски помоћник I врсте

 

Одељење за коришћење архивске грађе и техничку заштиту

 

Руководилац Одељења за коришћење архивске грађе и техничку заштиту

              /

 

Послови матичне делатности

Вера Филиповић, архивски саветник

Татјана Драгићевић, архивски саветник

 

Центар за информације

Гордана Вукасовић, виши архивист

Бојана Фемић, архивист

Ратка Бјелановић, виши архивски помоћник I врсте

 

Читаоница

Петра Ћурчић, архивски помоћник I врсте

Јелена Никчевић, архивски помоћник I врсте

Гордана Милановић, техничар штампе

           

Библиотека

Татјана Јовановић, библиотекар саветник

Весна М. Јовановић, књижничар

 

Служба – Центар за обраду података

Никола Аџић, руководилац Центра за обраду података, архивист (документариста)

Александра Јаношев, виши архивски помоћник I врсте (за информационе технологије)

Миомир Комаров, архивски помоћник I врсте

 

Служба – Центар за микрофилмовање архивске грађе

Саша Ружесковић, руководилац Центра за микрофилмовање архивске грађе,

виши архивист

Славица Анђелковић, архивски помоћник I врсте

Биљана Урошевић, архивски помоћник I врсте

 

Служба – Лабораторија за конзервацију и рестаурацију архивског и библиотечког материјала

Снежана Петров, руководилац Лабораторије за конзервацију и рестаурацију архивског и библиотечког материјала, виши конзерватор папира

Ана Митић, конзерватор папира

Анита Пјевалица, рестауратор папира

Мирјана Станковић, рестауратор папира

 

Књиговезница

Јелица Милошевић, књиговезац специјалиста

  

Одељење за опште послове

 

Служба за правне и административне послове 

Марија Милошевић, руководилац Службе за правне и административне послове, виши архивист

Весна Петровић, архивист за поступање по захтевима који се односе на архивску грађу БИА

 

Финансијско – рачуноводствена служба

Јованка Говедарица, руководилац Финансијско – рачуноводствене службе

Лепа Божић, самостални финансијско-рачуноводствени сарадник

Дренка Филиповић, референт за финансијско-рачуноводствене послове

 

Писарница

Јелена Tодоровић, виши архивски помоћник

Нада Рајић, архивски помоћник I врсте

 

Весна Стефановић, курир

Горан Судимац, возач

Јасмина Танасковић, оператер технике

Ђуро Јагмаревић, домар

Тања Станковић, спремачица

Ана Маловић, спремачица

 

 

 

a

Србија и Русија 1838–1918

Архив Србије приређује изложбу поводом званичне посете министра спољних послова Русије.


a

Корисне информације

У петак 28.5.2018.год. Архив Србије ће радити од 08 до 16 часова.